Municipiul Târgoviște se pregătește pentru o serie amplă de investiții în infrastructura educațională, cu un accent deosebit pe modernizarea Școlii Gimnaziale „Profesor Paul Bănică” (cunoscută și ca Școala nr. 11). Anunțul a fost făcut astăzi, în cadrul unei conferințe de presă susținute în aer liber, în curtea unității de învățământ, de către Primarul Municipiului Târgoviște, … Citește mai mult

Citește articolul complet pe Gazeta Dambovitei →