O nouă atenționare meteorologică Cod galben, valabilă mâine, 25 iunie, în intervalul orar 12 – 21, a fost emisă de meteorologi. Fenomenele vizate sunt temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și disconfort termic accentuat. Astfel, potrivit specialiștilor ANM, joi (25 iunie) în Banat, Crișana, Maramureș, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, cea mai mare […]

Citește articolul complet pe Teleormanul →