Metrorex a anunțat că desfăşoară acţiuni de îndepărtare a inscripţiilor şi desenelor realizate prin acte de vandalism pe trenurile de metrou, în cadrul eforturilor de menţinere a unui mediu curat, sigur şi civilizat pentru călători, scrie Agerpres. Până în prezent, patru trenuri au fost curăţate şi reintroduse în circulaţie, respectând standardele de confort şi estetică […]

Citește articolul complet pe Economedia →