Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a explicat că, în timpul consultărilor de la Palatul Cotroceni privind formarea unui nou guvern, au fost prezentate două propuneri de premier, ambele venite din partea unor grupuri de parlamentari care au părăsit formaţiunile pe listele cărora au intrat în Parlament. În acelaşi timp, PSD şi-a asumat intrarea la guvernare, însă fără a avansa un nume pentru funcţia de prim-ministru.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →