Pe șantierul lotului 3 din modernizarea căii ferate dintre Caransebeș și Arad, Timișoara Est – Ronaț Triaj, se înregistrează progres vizibil în mai multe zone ale proiectului. Investiția vizează și cele mai mari gări din oraș. În stația Timișoara Est, în capătul X, a fost realizată demontarea completă a liniei de cale ferată, iar în

The post Constructorul continuă lucrările la noua Gară de Nord Timișoara/VIDEO appeared first on deBANAT.ro.

Citește articolul complet pe deBanat →