România a primit 2,25 miliarde de euro de la Comisia Europeană, după aprobarea integrală și plata completă a Cererii de plată nr. 4 din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). Anunțul a fost făcut de ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Dragoș Pîslaru, care a subliniat importanța fondurilor pentru continuarea investițiilor și reformelor asumate de …

Articolul România a încasat 2,25 miliarde de euro de la Comisia Europeană. Cererea de plată nr. 4 din PNRR a fost aprobată integral apare prima dată în Gorj Tv.

Citește articolul complet pe Gorj TV →