O veste care îi poate bucura pe milioane de șoferi din România a venit din Parlament. Senatul a adoptat un proiect de lege care prevede eliminarea amenzilor aplicate șoferilor care au uitat acasă permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare al mașinii, atât timp cât documentele sunt valabile…
Adio amenzi pentru șoferii care uită permisul acasă? Senatul a dat undă verde unei schimbări din Codul Rutier care afecta milioane de șoferi
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
O veste care îi poate bucura pe milioane de șoferi din România a venit din Parlament. Senatul a adoptat un proiect de lege care prevede eliminarea amenzilor aplicate șoferilor care au uitat acasă permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare al mașinii, atât timp cât documentele sunt valabile…
Citește și aceste articole
Cancan
Șoferii din România primesc o veste bună. Ce se va schimba în perioada următoare
24 iunie 2026
Romaniatv
Amendă de peste 800 de lei pentru șoferii care fac această greșeală în timpul staționării
1 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

