ANM anunță caniculă și vijelii în mai multe zone din România. Sunt așteptate și temperaturi sufocante, de 35 de grade la umbră. Meteorologii au emis miercuri avertizări de tip Cod galben care vizează temperaturi de până la 35 de grade, disconfort termic accentuat și furtuni puternice cu grindină și vijelii.

Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →