Primarul General al Capitalei, Ciprian Ciucu, a ajuns miercuri dimineata la Tribunalul Bucuresti, unde judecatorii urmeaza sa decida daca mentin sau ridica masura controlului judiciar dispusa in dosarul in care este cercetat pentru presupuse fapte de coruptie din perioada cand era primar al Sectorului 6. La iesirea din instanta, edilul nu a oferit declaratii presei si a parasit sediul tribunalului. A cerut derogare pentru a ajunge la instantaProgramat initial sa se prezinte la Sectia 25 de Polit …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →