Augustin Zegrean, fost președinte al Curții Constituționale, critică propunerea pe care Ilie Bolojan a prezentat-o marți la consultările de la Cotroceni: un premier care semnează un „pact” cu o majoritate parlamentară și care să nu poată fi demis prin moțiune de cenzură în primele șase luni. „Inventează soluții. Ce e aia șase luni? Guvernul îl […]

Citește articolul complet pe Sursa Zilei →