Președinta Maia Sandu i-a retras cetățenia fostului director adjunct al Serviciului de Informații și Securitate (SIS), Alexandru Bălan. Un decret prezidențial în acest sens a fost semnat ieri de șefa statului, comunică MOLDPRES.

Documentul intră în vigoare la data semnării și poate fi contestat în instanța de judecată.

Alexandru Bălan a fost reținut în Rom&acir…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →