Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Adevărul →Unul din trei oameni din UE au în casă camere pe care nu le folosesc. România, la pol opus
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Una din trei persoane din Uniunea Europeană locuiește într-o casă cu mai multe camere decât are nevoie, arată datele Eurostat. La polul opus se află România, care înregistrează cea mai scăzută rată a locuințelor subocupate din UE, de doar 8,1%.
Citește și aceste articole
Antena 3 CNN
Românii își cumpără prima casă mai devreme decât foarte mulți europeni. Cum arată clasamentul
16 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

