A fost semnat un protocol de colaborare tripartit care marchează un nou pas în procesul de valorificare a patrimoniului cultural național, având ca obiectiv reintegrarea Vilei Regale a Reginei Maria din Mamaia în circuitul cultural, turistic și educațional local, regional și național. Documentul stabilește cadrul de cooperare între Ministerul Culturii, Primăria Municipiului Constanța și societatea […]
A fost semnat protocolul de colaborare pentru reintegrarea Vilei Regale a Reginei Maria din Mamaia în circuitul cultural și turistic național
Notele editorului
A fost semnat un protocol de colaborare tripartit care marchează un nou pas în procesul de valorificare a patrimoniului cultural național, având ca obiectiv reintegrarea Vilei Regale a Reginei Maria din Mamaia în circuitul cultural, turistic și educațional local, regional și național. Documentul stabilește cadrul de cooperare între Ministerul Culturii, Primăria Municipiului Constanța și societatea […]
Citește și aceste articole
Radio Constanta (Constanta)
Protocol de colaborare pentru reintegrarea Vilei Regale a Reginei Maria din Mamaia în circuitul cultural
20 iunie 2026
Profit.ro
FOTO Imagini istorice. Salvarea vilei Reginei Maria din Mamaia, acord tripartit semnat
19 iunie 2026
Economica.net
Ministerul Culturii a încheiat un protocol pentru renovarea Vilei Reginei Maria din Mamaia
19 iunie 2026
Ziua de Constanta
FOTO. Pas istoric pentru Constanta: A fost semnat protocolul pentru reintegrarea Vilei Regale din Mamaia in circuitul turistic
19 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

