Comunitatea ortodoxă din județul Cluj traversează momente de adâncă tristețe. Părintele arhimandrit Alexandru Ghenț, starețul Mănăstirii „Sfânta Treime” din Feleacu și unul dintre cei mai iubiți și respectați duhovnici ai Transilvaniei, s-a mutat la cele veșnice. Timp de peste 30 de ani, viața sfinției sale s-a împletit cu istoria și renașterea spirituală a Dealului Feleacului. […]

Citește articolul complet pe Turda News →