Academia de Științe Medicale din România Timișoara, în parteneriat cu Spitalul Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” organizează miercuri, 24 iunie, începând cu ora 13:00, simpozionul intitulat „Inteligența Artificială în Medicină – de la catedră la patul bolnavului”. Manifestarea științifică, găzduită de Amfiteatrul B al spitalului, își propune să aducă în atenția comunității medicale și […]

The post Inteligența artificială, de la catedră la patul bolnavului! Simpozion de amploare dedicat AI și digitalizării la Spitalul Județean Timișoara appeared first on Citește articolul complet pe Ziua de Vest →