Fostul președinte al Politehnicii Iași, Florin Prunea, a avut o întâlnire emoționantă cu Dan Petrescu, pe care nu îl mai văzuse de o perioadă lungă. Cei doi foști colegi din Generația de Aur s-au întâlnit la o terasă din stațiunea Mamaia, iar revederea l-a impresionat profund pe fostul portar al naționalei României.

Articolul Fostul președinte al Politehnicii Iași, Florin Prunea, a început să plângă când s-a revăzut cu Dan Petrescu: „Știți ce făcea la masă?” apare prima dată în Ziarul de Iaşi – liderul presei ieşene.

Citește articolul complet pe Ziaruldeiasi →