Avertizarea vizează 23 de județe: Arad, Argeș, Alba, Bihor, Brașov, Bistrița-Năsăud, Buzău, Caraș-Severin, Cluj, Covasna, Dâmbovița, Dolj, Gorj, Harghita, Hunedoara, Ialomița, Ilfov, Mehedinți, Mureș, Olt, Prahova, Sibiu și Timiș. Hidrologii avertizează că, în intervalul 23 iunie, ora 12:00 -24 iunie, ora 09:00, există risc de scurgeri importante pe versanți, torenți și pâraie, formarea unor viituri […]
The post Cod galben de inundații în 23 de județe. Risc de viituri și creșteri ale debitelor pe mai multe râuri appeared first on WOWbiz.ro.

