Deputatul USR Alexandru Dimitriu a anunțat, recent, că Senatul a adoptat inițiativa legislativă pe care a depus-o pentru eliminarea sancțiunilor aplicate șoferilor care nu au asupra lor permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare.

Articolul Senatul a adoptat proiectul de lege pentru eliminarea sancțiunilor aplicate șoferilor care nu au la ei permisul de conducere. Urmează votul decisiv în Camera Deputaților apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →