
Guvernul României a aprobat alocarea sumei de 32 de milioane de lei, din Fondul de Intervenție, pentru realizarea unor surse alternative de alimentare cu apă în localitățile afectate de criza apei potabile de la finalul anului trecut: Câmpina, Breaza, Băicoi, Adunați, Cornu, Poiana Câmpina, Șotrile, Bănești, Brebu, Telega, Florești, Vărbilău și Aluniș. „Această alocare este […]
Articolul 32 de milioane de lei pentru rezolvarea unei probleme care a afectat peste 100.000 de prahoveni apare prima dată în Ziarul de Ploiesti, stiri Prahova.

