Președintele Nicușor Dan vorbește despre varianta unui guvern politic minoritar, după o nouă rundă de consultări cu partidele parlamentare privind formarea Executivului. Mesajul a fost transmis pe rețeaua X. Nicușor Dan a spus că toate discuțiile merg spre ideea unui guvern minoritar. „Astăzi am avut consultări cu partidele și grupurile parlamentare pentru a identifica o […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →