Reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Dâmbovița au desfășurat, în perioada 2 – 22 iunie 2026, acțiuni de control în cadrul Campaniei Naționale pentru identificarea și combaterea muncii nedeclarate la angajatorii care desfășoară activitate prin intermediul platformelor digitale, în domeniile „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă”, respectiv „Comerț cu amănuntul […]
ITM Dâmbovița a sancționat dur operatorii din domeniul transportului alternativ de persoane
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Dâmbovița au desfășurat, în perioada 2 – 22 iunie 2026, acțiuni de control în cadrul Campaniei Naționale pentru identificarea și combaterea muncii nedeclarate la angajatorii care desfășoară activitate prin intermediul platformelor digitale, în domeniile „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă”, respectiv „Comerț cu amănuntul […]
Citește și aceste articole
Gazeta Dambovitei
DÂMBOVIȚA: Peste 160 de persoane identificate lucrând „la negru” în domeniul transportului alternativ de persoane
23 iunie 2026
Tele M (Iasi)
Campanie de informare privind negocierea colectivă și prevenirea hărțuirii la locul de muncă, în Neamț
28 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

