TIMISOARA. A venit vara, temperaturile au crescut, iar acest lucru reprezintă și o provocare în gestionarea diferitelor tipuri de deșeuri. Primul lucru de care trebuie să ținem cont este separarea corectă a deșeurilor încă din propriile gospodării. RETIM recomandă timișorenilor să acorde atenție deșeurilor reziduale. Acestea trebuie puse în saci bine legați la gură, astfel […]
Articolul Cum gestionăm deșeurile în perioada de caniculă. Sfaturile RETIM. VIDEO apare prima dată în Opinia Timisoarei.

