De la scena politică, la realitatea din stradă. Focuri de armă şi poliţişti atacaţi cu un cuţit. Sunt scenele violente petrecute în trafic, în Capitală. Un tânăr, consumator de droguri, a fost urmărit de agenţi, printre maşini, după ce şi-a înjunghiat tatăl şi a întors cuţitul spre poliţiştii veniţi să-l oprească. Intervenţia a fost filmată de martori, dar şi de bodycam-ul unuia dintre agenţi.

Citește articolul complet pe Observator News →