În contextul temperaturilor ridicate înregistrate în această perioadă, conducerea Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă avertizează asupra pericolului la care sunt expuşi copiii sau animalele dacă sunt lăsaţi în autoturisme.   Temperatura dintr-o mașină poate creşte rapid la niveluri periculoase, chiar şi în perioade în care afară nu pare extrem de cald. „Potrivit informaţiilor apărute […]

Articolul IGSU avertizează: Nu lăsați copiii în mașină! apare prima dată în Radio Romania Cluj.

Citește articolul complet pe Radio Cluj →