România va beneficia în continuare de finanțarea de 4,7 miliarde de euro din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) destinată proiectelor majore de infrastructură rutieră și feroviară, a anunțat secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Horațiu Cosma. Decizia a fost obținută în urma ultimei runde de negocieri cu Comisia Europeană, desfășurate înainte de termenul-limită […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →