Mihai Weber, liderul PSD Gorj, anunță că ENERGIA ROMÂNIEI trebuie construită, nu desființată! El anunță că a depus un amendament la Legea Decarbonizării, care prevede foarte clar faptul că NU vor fi scoase din funcțiune capacitățile de producere a energiei electrice până la finalizarea celor care le vor înlocui! România nu își poate permite să […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →