Eșecul Guvernului Veștea de a obține votul de învestitură în Parlament a redeschis negocierile politice la Palatul Cotroceni. Președintele a convocat din nou partidele la consultări, iar liderul UDMR Sibiu, Zacharie Benedek, critică modul în care a fost gestionată desemnarea premierului și susține că România are nevoie de un executivRead More
Zacharie Benedek (UDMR Sibiu): „Guvernul Veștea nu a avut nimic serios. Este nevoie de un guvern politic cu majoritate parlamentară”
Notele editorului
Eșecul Guvernului Veștea de a obține votul de învestitură în Parlament a redeschis negocierile politice la Palatul Cotroceni. Președintele a convocat din nou partidele la consultări, iar liderul UDMR Sibiu, Zacharie Benedek, critică modul în care a fost gestionată desemnarea premierului și susține că România are nevoie de un executivRead More
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

