„ENERGIA ROMÂNIEI trebuie construită, nu desființată!”, susține deputatul PSD Mihai Weber care, alături de colegii săi de la Gorj au reușit să depună un amendament important pentru CE Oltenia. „România nu își poate permite să închidă grupuri energetice funcționale pe baza unor promisiuni sau termene stabilite pe hârtie. Împreună cu colegii mei din Parlamentul României, […]

Citește articolul complet pe Impact in Gorj →