La Arad au fost activate primele puncte de prim ajutor în caz de caniculă din acest sezon. Vor funcționa astăzi și mâine, când zona este sub cod galben de caniculă. Temperaturile maxime pot să ajungă până la 33 de grade Celsius, iar indicele temperatură-umezeală va atinge pragul critic de 80 de unități. Cele trei puncte […]

Citește articolul complet pe Europafm →