Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat că nu se mai urmărește refacerea vechii coaliții, propunând în schimb două variante de guvern minoritar și refacerea formulei PSD, PNL, UDMR și grupul minorităților. „La consultările cu domnul președinte Dan, am prezentat trei variante. A patra n-am mai prezentat-o, adică refacerea coaliției vechi. Am zis că nu mai […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →