Primăria Municipiului București a lansat marți licitația pentru modernizarea bulevardului Dimitrie Pompeiu. Investiția, de 256 milioane de lei, urmărește lărgirea arterei, extinderea infrastructurii de transport în comun și să realizarea un drum de legătură cu Șoseaua Pipera și Strada Fabrica de Glucoză.

Citește articolul complet pe Mediafax →