România a încasat marți 2,25 miliarde de euro din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), după ce Comisia Europeană a autorizat cea de-a patra plată în cadrul Mecanismului de Redresare și Reziliență. Anunțul a fost făcut de ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare. Potrivit oficialului, suma reprezintă fonduri nerambursabile aferente cererii de plată nr. 4 și […]

Citește articolul complet pe România Liberă →