Având în vedere întârzierea lucrărilor pentru amenajarea trecerii provizorii de la Țăndărei, cauzată de debitul mare al râului Ialomița, Consiliul Județean Ialomița împreună cu constructorul au decis menținerea podului de la Bucu deschis până la finalizarea trecerii provizorii de la Țăndărei. Măsura are ca scop evitarea afectării suplimentare a traficului în zonă.  

Citește articolul complet pe Ialomita →