ADI Deșeuri a decis să rărească colectarea sticlelor și a PET-urilor, în contextul în care bistrițenii preferă să le valorifice în loc să le arunce la gunoi. Acestea vor fi colectate doar o dată pe lun de la platformele dintre blocuri și o dată la două luni, de la case. Posibilitatea de valorificare a sticlelor […]
The post Tot mai puține sticle și PET-uri la tomberoane: Bistrițenii aleg să le valorifice appeared first on Bistrițeanul.ro.

