Primarul Ioan Toma Zav din Gura Râului vrea să aducă locuitorii mai aproape unii de alții. Din acest motiv, în weekend-ul care tocmai a trecut, primarul a organizat evenimentul „Ziua Vecinătății”, prilej cu care locuitorii de pe străzile din comună au ieșit în grupuri, fiecare a adus ceva de băut și de mâncat și au…
Articolul Fotografii care surprind fericirea simplă de la sat. La Gura Râului, vecinii se întrec pentru titlul de cea mai unită stradă. Primar: „Au fost și oameni care s-au împăcat cu această ocazie” apare prima dată în Știri Sibiu.

