Președintele AUR, George Simion, a ieșit de la consultările cu Nicușor Dan și îi învinovățește pe șeful statului și pe premierul demis, Ilie Bolojan, pentru criza în care se află România. Liderul partidului a cerut plecarea imediată a lui Bolojan din Palatul Victoria și a avertizat că, dacă președintele rămâne pe aceeași linie, scenariul suspendării […]

The post George Simion, mesaj dur la Cotroceni: criza guvernamentală nu se rezolvă fără AUR appeared first on Puterea.ro.

Citește articolul complet pe Puterea →