George Simion, liderul AUR, a declarat după consultările de la Palatul Cotroceni că formarea unei majorități guvernamentale stabile nu este posibilă fără implicarea partidului pe care îl conduce. Simion a mai spus că AUR a venit la discuțiile cu președintele Nicușor Dan cu o propunere proprie de premier. „Ne bucură faptul că domnul Nicușor Dan […]
George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Fără AUR nu se poate. Am venit cu o propunere de premier”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
George Simion, liderul AUR, a declarat după consultările de la Palatul Cotroceni că formarea unei majorități guvernamentale stabile nu este posibilă fără implicarea partidului pe care îl conduce. Simion a mai spus că AUR a venit la discuțiile cu președintele Nicușor Dan cu o propunere proprie de premier. „Ne bucură faptul că domnul Nicușor Dan […]
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
George Simion avertizează partidele: Fără AUR nu se poate forma noul Guvern
23 iunie 2026
Radio Constanta (Constanta)
Consultări la Cotroceni/ Președintele Nicușor Dan discută cu reprezentanții AUR
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

