Preşedintele AUR, George Simion, a declarat după consultările cu preşedintele Nicuşor Dan, că fără AUR nu se poate rezolva această criză guvernamentală iar dacă preşedintele Nicuşor Dan va continua să încalce voinţa românilor, se ajunge la suspendare. El a mai spus că Nicuşor Dan şi Ilie Bolojan trebuie să se hotărască dacă se împacă sau nu. AUR a fost al doilea partid după PSD care a purtat consultări la Cotroceni azi.
George Simion l-a ameninţat cu suspendarea pe Nicuşor Dan imediat după consultări: Fără AUR nu se poate
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat după consultările cu preşedintele Nicuşor Dan, că fără AUR nu se poate rezolva această criză guvernamentală iar dacă preşedintele Nicuşor Dan va continua să încalce voinţa românilor, se ajunge la suspendare. El a mai spus că Nicuşor Dan şi Ilie Bolojan trebuie să se hotărască dacă se împacă sau nu. AUR a fost al doilea partid după PSD care a purtat consultări la Cotroceni azi.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

