Inspectorii Administrației Bazinale de Apă Jiu au sancționat operatorul ApaRegio Gorj cu o amendă de 40.000 de lei, după ce au descoperit deversarea de ape uzate neepurate corespunzător în zona Lelești, județul Gorj. Controlul a fost efectuat pe 10 iunie 2026, în cadrul unei acțiuni de verificare a modului de funcționare a stației de epurare …
Articolul Amendă de 40.000 de lei pentru Aparegio Gorj, după deversări de ape uzate neepurate în lelești apare prima dată în Gorj Tv.

