Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe News.ro →Argeş: Sancţiuni în valoare de 50.000 de lei, date, în ultimele trei săptămâni, unor turişti care au hrănit urşi, în special pe Transfăgărăşan
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Reprezentanţii Direcţiei Silvice Argeş au dat, în ultimele trei săptămâni, şase sancţiuni în valoare de 50.000 de lei, unor turişti care au încălcat interdicţia de a hrăni urşii, în special cei care frecventează zona DN 7C – Transfăgărăşan.
Citește și aceste articole
Newsweek
Amenzi de 50.000 de lei date turiștilor care au hrănit urşi, în special pe Transfăgărăşan
23 iunie 2026
Cotidianul
Amenzi de 50.000 de lei pentru turiștii care au hrănit urși pe Transfăgărășan
23 iunie 2026
Turnul Sfatului
Amenzi de 50.000 de lei pentru turiștii care au hrănit urșii pe Transfăgărășan
22 iunie 2026
Universul Argesean
Amenzi usturătoare pe Transfăgărășan! Turiștii care hrănesc urșii au primit amenzi de 50.000 de lei
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

