Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Romania Actualitati →Operații de transplant după prelevarea de organe de la un pacient aflat în moarte cerebrală
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Patru operații de transplant au avut loc în spitale din București și Cluj-Napoca, după ce medicii de la Spitalul Clinic Județean de Urgență din Oradea au prelevat organele unui pacient aflat în moarte cerebrală a cărui familie a fost de acord cu donarea.
Citește și aceste articole
Observator News
Patru oameni, o nouă şansă la viaţă după gestul unei familii din Oradea: "Dovadă profundă de umanitate"
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

