Până pe 31 august, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU), în parteneriat cu Phoenix Media, desfășoară la nivel național campania de informare și prevenire „APA NU IARTĂ! AI GRIJĂ!”, având ca obiectiv creșterea gradului de conștientizare privind riscul de înec și promovarea unui comportament responsabil în apropierea apei. Pe parcursul sezonului estival, mesajele campaniei […]
Articolul Campania națională „APA NU IARTĂ! AI GRIJĂ!” avertizează asupra riscului de înec în sezonul estival apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.

