ANM a emis mai multe avertizări cod galben pentru intervalul 23–25 iunie, vizând atât temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic accentuat, cât și fenomene de instabilitate atmosferică. România se confruntă astfel cu o vreme extremă, caracterizată de alternanța între caniculă și furtuni puternice, în funcție de regiune și interval orar.
Cod galben de caniculă și furtuni în România: ANM avertizează asupra temperaturilor ridicate și a instabilității atmosferice severe
Notele editorului
ANM a emis mai multe avertizări cod galben pentru intervalul 23–25 iunie, vizând atât temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic accentuat, cât și fenomene de instabilitate atmosferică. România se confruntă astfel cu o vreme extremă, caracterizată de alternanța între caniculă și furtuni puternice, în funcție de regiune și interval orar.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

