Spitalul Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” Timișoara a marcat, marți, 23 iunie 2026, un moment de referință în modernizarea infrastructurii medicale regionale. În cadrul unei conferințe desfășurate în Sala de conferințe a Centrului de Cercetare și Microproducție Oncogen, unitatea sanitară a anunțat oficial încheierea cu succes a proiectului „Modernizarea, extinderea și dotarea ambulatoriului integrat […]
The post Ambulatoriul Spitalului Județean Timișoara, modernizat de urgență prin PNRR și cu sprijinul CJT. Investiția se ridică la 13 de milioane de lei appeared first on

