Ministerul Educației ANUNȚĂ! Apare o nouă MATERIE! Schimbare majoră în ȘCOLILE din România!  Ministerul Educației și Cercetării a anunțat oficializarea unei noi discipline opționale pentru liceeni, denumită „Ora de GIS”. Programa pentru acest curs a fost deja aprobată și publicată în Monitorul Oficial, propunând o metodă de învățare modernă, care îmbină geografia cu tehnologia informației. […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →