Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →Republica Moldova, la 36 de ani de suveranitate: „Moscova, din păcate, nu a respectat-o niciodată”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Lupta pentru suveranitate, începută în urmă cu 36 de ani, continuă astăzi prin integrarea europeană, a declarat marţi preşedinta Maia Sandu, cu ocazia marcării a 36 de ani de la adoptarea Declaraţiei de Suveranitate a Republicii Moldova, subliniind c…
Citește și aceste articole
Vocea Basarabiei (Rep. Moldova)
(VIDEO) Președinta R. Moldova, la Forumul GLOBSEC: „Ținta Rusiei este Europa”
22 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

