Lupta pentru suveranitate, începută în urmă cu 36 de ani, continuă astăzi prin integrarea europeană, a declarat marţi preşedinta Maia Sandu, cu ocazia marcării a 36 de ani de la adoptarea Declaraţiei de Suveranitate a Republicii Moldova, subliniind că Moscova, din păcate, nu a respectat-o niciodată, relatează NewsMaker.md.
The post R.Moldova, la 36 de ani de suveranitate pe care “Moscova, din păcate, nu a respectat-o niciodată”, declară Maia Sandu appeared first on tvrinfo.ro.

