Scumpirile ușoare de pe piața carburanților din România au continuat marți, 23 iunie, când majoritatea marilor lanțuri de benzinării au preluat tendința de creștere dictată vineri 19 iunie de liderii pieței, Petrom și OMV. Dacă în weekend și în cursul zilei de luni dinamica prețurilor a fost fragmentată – unele companii scumpind parțial, iar Socar […]

Citește articolul complet pe Economedia →