Dacă luni județul Satu Mare s-a aflat sub atenționare cod galben de caniculă, cu temperaturi de până la 34 de grade și disconfort termic accentuat, valul de căldură nu dă semne că se retrage. Administrația Națională de Meteorologie (ANM) anunță că și marți, 23 iunie, și miercuri, 24 iunie, județul nostru rămâne sub cod galben. […]

Citește articolul complet pe Portal SM →