Caii din Belvedere, la plimbarea de noapte: patrula de Intervenție a întrerupt „turul orașului”

Cartierul Belvedere din Târgu Mureș a avut parte, în noaptea de sâmbătă spre duminică, de o scenă care pare să devină deja tradiție locală: cai lăsați nesupravegheați, plimbându-se nestingheriți prin oraș, ca și cum ar fi ieșit la aer curat după miezul nopții.

Potrivit Poliției Locale Târgu Mureș, în data de 20/21 iunie, în jurul orei 01:30, patrula mobilă de Intervenție a depistat patru cai care se plimbau prin cartierul Belvedere fără stăpân prin preajmă. Probabil animalele nu aveau treabă cu traficul, cu liniștea

Citește articolul complet pe Punctul →